CETIN se v listopadu pořádně obul do gamingu - cetin.cz
CETIN se v listopadu pořádně obul do gamingu
V CETINu chceme oslovovat také mladší publikum, a proto se stále více zaměřujeme na gaming. A listopad byl z pohledu gamingu mimořádně zajímavým měsícem. V Brně se totiž po dvou letech opět sešli nejlepší hráči ve hře Counter-Strike: Global Offensive, aby se utkali o titul mistra České republiky v počítačových hrách. Minulý ročník musel proběhnout čistě online. A o to bouřlivější atmosféru fanoušci během finálového turnaje vytvořili. Brněnské výstaviště se tak od 24. do 28. listopadu proměnilo v opravdovou herní arénu, ve které mohl přežít jen ten nejlepší tým. A tím se stali SINNERS, kteří stejně jako loni ovládli finálové klání, ale nyní si svůj triumf mohli užít i se svými fanoušky.
Diváci si mohli kromě sledování soubojů nejlepších českých týmů užít také bohatý doprovodný program, kdy měli možnost si popovídat se svými oblíbenými streamery a herními influencery nebo si sami zahrát. O zajištění co nejlepších herních zážitků hráčů i diváků se po celou dobu konání finálového turnaje staral CETIN, který byl už popáté technologickým partnerem této akce. Zajištění rychlého a stabilního připojení pro vrchol esport sezony bylo jen jednou z mnoha listopadových gamingových aktivit CETINu. A jaké byly ty další?
Gamingu jsme věnovali nový díl našeho podcastu, jehož hostem byl projektový manažer Tomáš Toť, který se v CETINu soustřeďuje mimo jiné také na herní budoucnost. Tomáš se už na české herní scéně pohybuje řadu let a sám je velmi dobrým hráčem, který má například ve hře Call of Duty odehráno více než 10 tisíc hodin proti těm nejlepším. Díky tomu se mohl velmi zajímavě rozpovídat o tom, co obnáší profesionální hraní, jak fungují ty nejlepší týmy nebo jaké jsou momentálně nejhranější hry. Ale to nebylo ani zdaleka vše.
V druhé části podcastu jsme se dále podívali na nejlepší české hry a největší herní úspěchy. Naťukli jsme také téma cloud gamingu jako hraní budoucnosti, kde by už nebyla zásadní kvalita herního zařízení ale internetového připojení a sítě. Nebo se zamysleli nad tím, jestli už je v dnešní době esport plnohodnotným sportem, který by měl mít třeba jednou zastoupení i na olympiádě či zda mají počítačové hry nějaký přínos i pro běžný život.
Podcast si můžete poslechnout zde: https://bit.ly/CETIN_podcast_03
Na instagramu jsme během listopadu představili všechny čtyři herní tituly letošního mistrovství ČR v počítačových hrách. Nejprve jsme se blíže podívali na online virtuální karetní hru Hearthstone, která vychází z populární fantasy série Warcraft a už více než sedm let baví hráče po celém světě svojí jednoduchostí a vtipem.
Snad každý v počítačové komunitě někdy zaslechl slovo LoLko, neboli League of Legends. Tuto legendární online battle arénu milují i nenávidí miliony hráčů a to je možná důvod, proč se k ní neustále vrací. A proto tato hra nemohla na MČR rozhodně chybět.
Své místo na MČR v počítačových hrách mají po právu také dvě další hry, kterým jsme se věnovali v druhé polovině měsíce. Tou první je battle royale střílečka PlayerUnknown's Battlegrounds neboli PUBG, kde stovka hráčů dopadne pomocí padáku na ostrov bez jakéhokoliv vybavení. Musí prohledat okolí, najít zbraně a další výbavu. A potom začíná boj o přežití. Poslední hru z této čtveřice není třeba dlouze představovat, jelikož se jedná o Counter-Strike: Global Offensive. I po devíti letech od svého vydání je tato hra stále zřejmě nejpopulárnější online střílečkou, což jen potvrzuje bouřlivá atmosféra letošního MČR, která byla místy doslova elektrizující.
Po celý listopadu jsme také pravidelně připomínaly klasické herní pecky, které definovaly svět online her. Nejprve jsme vzpomínali na legendární pekelnou střílečku z první osoby DOOM z roku 1993, která jako jedna z prvních her nabídla možnost hraní online. Potom jsme se vrátili do roku 1997, kdy vyšla Ultima Online, jež byla přelomovou RPG hrou, která poprvé přišla s ručně kresleným enginem. A nezapomněli jsme ani na vesmírnou strategii StarCraft z roku 1998. Tuto hru vytvořilo herní studio Blizzard a poprvé zde byla herní služba začleněná přímo do samotné hry. Což postupně následovaly také další hry a tento trend se tak rozšířil po celém herním světě.
Během listopadu se rovněž naplno rozeběhl další gamingový projekt CETINu, kterým je spolupráce s významnými českými herními streamery a influencery. Nyní se tak při svých streamech o naše stabilní připojení mohou opřít oblíbení hráči a streameři Petr Jirák alias Xnapy a Jan Macák alias MenT. Pokud tedy rádi koukáte na hraní League of Legends, Minecraftu nebo GTA, tak si určitě nalaďte jejich kanály.
Tak takový byl listopad z pohledu CETINu a gamingu. Byl to opravdu pestrý měsíc, jehož vrcholem bylo MČR v počítačových hrách na brněnském výstavišti. A my jsme opravdu hrdí, že jsme u toho mohli už popáté jako technologický partner být. Tím ale naše gamingové aktivity nekončí, protože i nadále se budeme gamingu na našich sociálních sítích věnovat. A budeme moc rádi, když budete u toho.